menu

Coffee Folks

Kiedy najlepiej sięgnąć po kawę?

Wiele osób uważa się za miłośników kawy. Nie bez powodu, w końcu ten czarny napój dostarcza energii, a także przyjemnej goryczy. Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałeś się, kiedy najlepiej sięgnąć po kubek czy filiżankę kawy? Jeśli tak, to odpowiedź na to pytanie poznasz, czytając dalej.

Właściwości kawy

Przeprowadzone badania na temat skutków picia kawy jednogłośnie wskazują, że spożywanie tego napoju w zdrowych ilościach może przyczynić się do pozytywnego oddziaływania na układ nerwowy. Naukowcy ustalili również, że spożywanie czarnego napoju w odpowiednich ilościach może pomagać w zapobieganiu takich chorób, jak:

  • depresja;
  • choroba Parkinsona;
  • choroba Alzheimera;
  • zawał serca;
  • udar mózgu;
  • cukrzyca typu 2.

Należy także wspomnieć o tym, że kawa niezaprzeczalnie poprawia koncentrację, pamięć oraz redukuje czas potrzebny do reakcji niemal o połowę. Zawarte w kawie składniki mają także działanie antyoksydacyjne. Co za tym idzie, zmniejszają ryzyko wystąpienia nowotworów.

Spożywanie kawy – negatywne skutki

Nie zapominaj, że każda substancja, nawet najbardziej korzystna dla zdrowia, spożywana w nadmiernych ilościach może doprowadzić do wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. To samo tyczy się kawy oraz zawartej w niej kofeiny. Jeśli pijesz za dużo kawy, możesz być narażony na wystąpienie choroby refluksowej. Eksperci odradzają także spożywanie kawy osobom, które cierpią na chorobę wrzodową.

Kiedy najlepiej pić kawę?

Chcąc pić kawę, powinieneś zwrócić uwagę na ilość. Optymalnym rozwiązaniem jest spożywanie 2 lub 3 filiżanek kawy dziennie. Taka ilość zawiera od ok. 300 do 400 mg kofeiny. Dorosłe osoby, spożywające tyle kawy nie będą odczuwały żadnych negatywnych skutków. Jeśli natomiast wypijesz 4-5 filiżanek, narazisz się na rozdrażnienie, poczucie niepokoju, bóle głowy, a nawet bezsenność.

Do snu potrzebny jest także wygodny materac

Aby Twój sen był twardy i spokojny, zainwestuj w dobrej jakości materac. Odpowiedni model powinien być przystosowany do budowy Twojego ciała oraz Twoich preferencji. Wszystkie informacje na temat wyboru podłoża do spania znajdziesz na stronie http://materace-sprezynowe24.pl/.