menu

Coffee Folks

Coffee nap, czyli wszystko o kawowej drzemce

Coraz więcej osób prowadzi siedzący. Mało ruchu, podróżowanie do pracy samochodem, wieczory spędzane ze smartfonem sprawiają, że mamy coraz mniej energii. Braki te często dają o sobie znać, w związku z czym brakuje nam koncentracji oraz siły na wykonanie obowiązków. Na ratunek przychodzi coffee nap. Czym tak właściwie jest i jakie może przynieść korzyści? Odpowiadamy w tym artykule!

Coffee nap – czym właściwie jest?

Kiedy jesteśmy zmęczeni najczęściej sięgamy po napoje energetyczne lub kawę. Zawarta w niej kofeina jednak nie zawsze jest w stanie nas pobudzić do działania. W konsekwencji, wlewamy w siebie litry czarnego napoju a i tak nie widzimy oczekiwanych skutków. Kawa jednak może pomóc, wystarczy, że będziemy wiedzieć jak ją zastosować. Z pomocą przychodzi więc coffee nap. Jest to krótka drzemka, która trwa nie więcej niż 30 minut. Dlaczego akurat tyle? Eksperci twierdzą, że taka ilość czasu w zupełności wystarczy, aby organizm mógł się zregenerować i wypocząć. Co to ma jednak wspólnego z kawą? Przed ową 30-minutową drzemką wypija się filiżankę kawy. Kofeina w niej zawarta potrzebuje właśnie 30 minut, aby uwolnić się do organizmu.

Czy warto więc kawową drzemkę zamiast tej tradycyjnej?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: zdecydowanie tak! Przeprowadzone liczne badania udowodniły, że kierowcy, którzy ucięli sobie kawową drzemkę wykazywali się znacznie wyższym poziomem koncentracji, niż osoby, które udały się na tradycyjną drzemkę bez kawy. Zwykła drzemka może niekiedy znacznie się przeciągnąć. W wyniku wydłużenia snu, budzimy się jeszcze bardziej rozleniwieni oraz zmęczeni niż byliśmy przed drzemką.

Jak przeprowadzić coffee nap?

Przygotowanie się do takiej drzemki nie powinno sprawić Ci żadnej trudności. Ważne jest, abyś przed snem przygotował sobie kubek czarnej, mocnej kawy lub podwójne espresso. Nastaw budzik na 30 minut i wypij przygotowany napój. Następnie połóż się do łóżka i śnij kolorowe sny. Po upływie wyznaczonego czasu powinieneś obudzić się z zastrzykiem energii.

Coffee nap – korzyści

Odpowiednio przeprowadzona drzemka kawowa może nieść za sobą szereg korzyści, takich jak: mocny zastrzyk energii, niwelowanie uczucia senności lub rozleniwienia, polepszenie regeneracyjnych właściwości drzemki.

Materac

Aby móc przeprowadzić taką drzemkę, potrzebujesz wygodnego materaca dostosowanego do Twoich potrzeb oraz budowy ciała. Pamiętaj, że Twój materac powinien być przede wszystkim odpowiednio twardy. Jeśli szukasz porad na temat wyboru modelu, odwiedź stronę http://idealny-materac.pl/.